’de tuzağı

Aman dikkat! Uyuşturucu ticareti artık MSN üzerinden yapılıyor. Bakın nasıl?
Meclis’te kurulan Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’na bilgi veren Umut Çocukları Dernek Başkanı Ahmet Kulca, uyuşturucu satışlarının barlarda, açık hat telefonlarında ve özellikle internet üzerinden yoğun bir şekilde yapıldığını söyledi.

Haberleşmenin en hızlı ve kestirme yolu olan MSN’e dikkat çeken Kulca, ” Şu anda MSN’den inanamayacağınız kadar bu satışlar söz konusu” dedi.

Kulca’nın verdiği bilgiye göre MSN’deki uyuşturucu satışlarında esrar için ‘gömlek’, eroin için ‘taş’ rumuzu kullanılıyor.

Beyoğlu’nda bulunan barlarda gece yarısından sonra satış yapıldığını söyleyen Kulca, milletvekillerinin buraları gezerek yerinde gözlem yapmasını da önerdi. Başkasına ait olan ve ‘açık hat’ denilen telefonlarla evlere uyuşturucu servisi yapıldığını anlatan Kulca, uyuşturucunun en fazla Gaziosmanpaşa Sarıgöl, Bağcılar Karabayır, Üsküdar Selamsız, Çinçin Mahallesi, Şişli Kuştepe, Beyoğlu Dolapdere, Tarlabaşı, Hacıhüsrev, Tophane, Kadıköy Bostancı, Fikirtepe, Esenler Yüzyıl, Bakırköy Sahil Yolu gibi yerlerde satıldığını söyledi. Kulca, Roman vatandaşların uyuşturucu trafiğindeki yerini, “Babadan oğula, oğuldan toruna uyuşturucu bağımlılığı, satıcılığı, yankesicilik meslekmiş gibi geçiyor.” sözleriyle açıkladı.