Fethiye Belediyesi Sınıfta Kaldı

Yaz tatili gelince herkes gibi biz de tatil hayali kurduk. Bu tatilin bir kısmı zorunlu olarak Fethiye’de geçmek zorunda. Ama her zaman Fethiye tatili işkence oluyor…

Fethiye’ye eşimin ailesinin orada yaşamasından dolayı gitmek zorundayız. Misafirlikleri iyi. Saolsunlar yedirip içirip yolluyorlar. Ancak Fethiye Belediyesi son yıllarda sınıfta kaldı. Bir kaç yıldır Fethiye sokaklarında yapılan çalışmalar bir türlü bitmek bilmiyor. Eğer dikkat etmezseniz ayağınız bir çukura girebilir. Yaz olduğu içinde terlik veya benzeri şeyler giyildiği için yaralanmalar kaçınılmaz. Ben şimdi burkulmuş ve sarılı bir ayakla bu yazıyı yazıyorum.

Ziyaretçilerin en çok olduğu şu günlerde yapılan ve üzerileri bir türlü örtülmeyen çukurlar hiç zevk vermiyor. Bir de sahilde oturmuş kafa dinlerken iş makinaları keyifsizliğinize keyifsizlik katıyor. Bir de Fethiye kordon iyot değilde daha farklı şeyler kokuyordu. Bu kokuyu Fethiye Belediyesi biran önce çözmeli.

Önceki belediye başkanının hazırladığı projeleri değiştirerek uygulayan şimdiki belediye başkanı artık yeni proje üretemiyor. Son 7 yıldır Fethiye’ye gidip geliyorum ama yeni bir şey göremiyorum. Pardon haklarını yemiyelim. Dolmuşların renklerini bölgelere göre değiştirmişler. Bu önemli hizmetten dolayı Fethiye Belediyesini de kutluyorum.

Fethiye ziyaretçi çeken bir yer idi. Bu sefer geçmişe göre gelen ziyaretçi sayısı epeyce düşmüş. Oteller gereğinden fazla pahalı. Aldıkları paraya göre hizmet vermiyorlar. Tanıdıklardan duyuyoruz..!!!

yapacaklara iyi düşünmelerini ve tur hizmeti veren firmadan ayrıntılı bilgi edinmelerini ısrarla öneriyorum. Unutmadan: Eğer Ölü Deniz’e giderseniz su, yiyecek, vb. eşyalarınızı bolca yanınıza alın. Nasıl olsa orada büfeden alırız diye düşünmeyin. 50 kr’lik sular 2 tl. 1 tl. dondurmalar 4-5 tl. Kısacası ne alırsanız alın en az 5-6 katına alıyorsunuz.

Hadi iyi tatiller. Bizden meraklısına duyrulur…