Genel Kaynak

Genel Kaynak her şey burada.

Nisan, 2010

DÜNYADAKİ EN UZUN DAĞ

DÜNYADAKİ EN UZUN DAĞIN ADI NEDİR? Mauna Kea. Burası Hawayi adasındaki en yüksek noktadır. Faal durumda olmayan bu volkanın deniz seviyesinden yük­sekliği 4206 metredir; ama deniz yatağından zirvesine kadar olan yüksekliği 10,200 metredir; yani Everest Dağı’ndan, 1352 metre daha uzundur. Şimdi dağları inceleyelim.

DÜNYADAKİ EN UZUN DAĞ için yorumlar kapalı

İŞİTME ENGELLİLER İNDİRİM İSTİYOR

İŞİTME ENGELLİLER İNDİRİM İSTİYOR… Birbirleriyle artık kısa mesaj atarak iletişim kuran işitme engelliler, cep telefonu operatörlerinden özel SMS indirimi istiyor.

İŞİTME ENGELLİLER İNDİRİM İSTİYOR için yorumlar kapalı

2010 YGS YAPILDI

2010 YGS YAPILDI 1,5 milyondan fazla adayın girdiği sınav 11 Nisan Pazar günü gerçekleştirildi… Yeni uygulanan sınav sisteminin ilk basamağı olan ve 1,5 milyondan fazla öğrencinin sınava girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 11 Nisan Pazar günü yapıldı. 5 alanda yapılacak olan İkinci basamak Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ise Haziran ayında yapılacak. YGS soruları, YGS cevapları […]

2010 YGS YAPILDI için yorumlar kapalı

2010 KEY ÖDEMELERİ

2010 Key Ödemesi İsmim Çıkmadı Konut Edindirme Yardımı’nda ikinci bölüm ödemeleri geçen hafta başladı. Ancak aksaklıklar sürüyor. KEY’de ikinci bölüm ödemelerinde yaşanan aksaklığın bilgilerin hatalı girilmesinden kaynaklandığı ortaya çıktı Konut Edindirme Yardımı’nda (KEY) ikinci bölüm ödemeleri geçen hafta başlamasına rağmen aksaklıklar devam ediyor. Çalışanlarının bilgilerini hatalı giren bazı kurumlar yaklaşık 1 milyon kişiyi mağdur etti.

2010 KEY ÖDEMELERİ için yorumlar kapalı