Genel Kaynak

Genel Kaynak her şey burada.

Nisan, 2008

KİMİ KİMİNLE NEDEN KIYASLARIZ?

KİMİ KİMİNLE NEDEN KIYASLARIZ? En sık rastlanan davranışlardan bir tanesi de ‘KIYASLAMAK’tır. Aslında yapılmaması gereken davranışlardan önemlisidir. Bu çocuğumuzu olumsuz etkiler ve tepkisel davranmasına yol açar.

KİMİ KİMİNLE NEDEN KIYASLARIZ? için yorumlar kapalı

ÇOCUĞUNUZLA İLETİŞİMİNİZ NASIL???

ÇOCUĞUNUZLA İLETİŞİMİNİZ Çocuğunuzun okuldan eve döndüğü ilk yarım saati hatırlamanızı rica ediyorum. Eve girdikten sonra ilk yarım saat içinde aranızda geçen konuşmaların neler olduğunu bir düşünün. ‘Dersler nasıldı? Fen Bilgisinden yazılı oldunuz mu? Deneme sınavının sonuçları belli oldu mu? Buna benzer konuşmalar evdeki ilk konuşmalarınız oluyorsa, bu durum çocuğunuzun kafasında şu soruyu oluşturmaktadır.

ÇOCUĞUNUZLA İLETİŞİMİNİZ NASIL??? için yorumlar kapalı

Türkiye Cumhuriyeti Hükümet Başkanları

Türkiye Cumhuriyeti Hükümet Başkanlarımız 1-) Mustafa Kemal Atatürk 2-) Fevzi Çakmak 3-) H. Rauf Orbay 4-) İsmet İnönü (1,2,4,5,6,7,8,26,27,28)

Türkiye Cumhuriyeti Hükümet Başkanları için yorumlar kapalı

Çocuk Renkleri

Çocuk Renkleri ——————————————————————————– Çağrı GÜREL Fotoğraf, çocukların. Bir şekilde onları çekmeye çalıştık Ankara’da. Elimizden geldiğince… Makinenin karşısına geçip durdu her biri. Bir şeyler söylemeye çalıştılar tebessümleriyle. Belki de biz, onları anlamadığımızdan sürekli sorduk. Cevap verdiler dillerinin döndüğünce…

Çocuk Renkleri için yorumlar kapalı

Giyim Eşyası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüketici Rehberi Giyim Eşyası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler   1- Giyim Eşyası Satın Alma Kararı Vermeden Önce Şu Hususlara Dikkat Ediniz : • İlk adımda “Neye” ihtiyacınız olduğunu doğru olarak saptayabilmek için hali hazırda sahip olduğunuz giyim eşyalarının bir listesini çıkarınız. • Daha sonra bu listedeki giyim eşyalarını; günün şartlarına uygunluk ve giyilebilme açısından […]

Giyim Eşyası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumlar kapalı

Kadınlarda Belsoğukluğu Nedir?

Kadınlarda Belsoğukluğu Nedir? Kadınlarda:Büyük bölümünde herhangi bir belirti vermez. Kadının hasta olduğu ancak ilişkide bulunduğu erkeğin tanısı konduktan sonra ortaya çıkar. Belirti veren kadınlarda, ilişkiden birkaç gün sonra (genellikle 7-21 gün) idrar yollarının ağzından yeşilimtırak veya sarı renkte kötü kokulu iltihabi bir akıntı olur. Akıntı çevresinde kızarıklık ve şişlik oluşabilir.

Kadınlarda Belsoğukluğu Nedir? için yorumlar kapalı

PRATİK BİLGİLER KÖŞESİ

PRATİK BİLGİLER KÖŞESİ YEMEK YAPARKEN 1-Yemeğinizin tuzunu fazla kaçırınca tencereye birkaç parça çiğ patates atın. Fazla tuzu çekecektir. 2-Patates pişirirken, pişirme suyuna bir kaşık sirke koyun. Hem rengi sapsarı kalır, hem daha lezzetli olur. 3-Domatesin kabuğunu kolay soymak için, kaynar suya daldırıp, bıçağın tersini domatesin yüzünde ağır ağır gezdirin.

PRATİK BİLGİLER KÖŞESİ için yorumlar kapalı

BENİ UNUTMA

BENİ UNUTMA Kulağına gelir ayrılığı söylerse o çok sevdiğin kuşlar söyleki onlara bunlar yanlış duyumlar deki bu yürekler birbirini deli gibi seviyorlar ey sevdalım, ey canım; iftiralara kanma; fitneler olacaktır inanma ben seni unutmadım sende beni unutma.

1 Yorum var

Geleceğin Öğrenme Biçimi:E-Öğrenme

Geleceğin Öğrenme Biçimi: E-Öğrenme ——————————————————————————– Dr.Tufan AYTAÇ İnternet teknolojilerinin yaygınlaşması ile televizyon ve video gibi iletişim araçlarının öngördüğü tek yönlü öğrenme yöntemleri ortadan kalkarak, karşılıklı etkileşime dayalı olarak elektronik ortamda öğrenme modelleri ortaya çıkmıştır.

Geleceğin Öğrenme Biçimi:E-Öğrenme için yorumlar kapalı

00:17 – ŞİİR

00:17 Aylardan Ayrılık, günlerden hüzün idi o gün 00:17 de bitti bu sevda dostlar Güneş küsmüştü güne, ay ve yıldız yoktu o gece 00:17 de bitti bu sevda dostlar.

00:17 – ŞİİR için yorumlar kapalı